آموزش حل مشکل دریافت کد فعال سازی هنگام استفاده از شماره مجازی

بعضی از کاربران سایت هنگام دریافت کد تایید به مشکل می خورند و کد فعال سازی از شبکه های اجتماعی دریافت نمی کنند در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

کد فعال سازی دریافت نمی شه

مشکل چیست؟

پیام رسان ها در ارسال کد فعال سازی به تلفن کاربران از روش های مختلفی برای جلوگیری از انجام حملات DDOS و ثبت نام های متعدد (برای ارسال تبلیغ و اسپم) استفاده می کنند. این روش ها نزد هر پیام رسان و شبکه اجتماعیی محفوظ است و آن را در اختیار شخص دیگری قرار نمی دهد.

ثبت نام با شماره های مجازی بر خلاف قوانین شبکه های اجتماعی نیست؛ ولی اگر پیام رسان ها شما را فردی با سطح خطر بالا تشخیص دهند کد فعال سازی را ارسال نمی کنند. در این پست قصد داریم برای شما توضیح دهیم که چطور این سطح خطر را کاهش دهید.

اگر از Nox Player یا PC استفاده می کنید از این پست را مطالعه کنید.

از پروکســ*ـــی کشوری که شماره را تهیه می کنید استفاده کنید

مهم ترین نکته

دریافت کد فعال سازی از واتساپ و اینستاگرام

همانطور که می دانید هم نرم افزار واتساپ و اینستاگرام متعلق به شرکت فیسبوک می باشد در شماره های اشتراکی بعلت این که اینستاگرام یا واتساپ شماره شما در کشوری دیگری فعال شده سرور های شرکت فیسبوک به این شماره ها خیلی حساس می باشد پس اگر نتوانستید فعال سازی کنید؛ می توانید به استفاده از یکی روش های اجاره شماره مجازی یا خرید شماره اختصاصی هم فکر کنید.

از نسخه WhatsApp Business یا WhatsApp Plus استفاده کنید.

قبل از ثبت نام با شماره جدید دیتای واتساپ را پاک کنید (اگر نرم افزار را از کافه بازار دانلود کرده اید به طور کامل حذف و از گوگل پلی دانلود کنید)

درصورتی که کدی دریافت نشد از یک کشور دیگر شماره تهیه کنید

دریافت کد هنگام ثبت نام جیمیل

گوگل شماره های همراه همه دستگاه های اندرویدی (بخش حساب های کاربری یا Accounts) در سرور هایش ذخیره می کند به همین دلیل به راحتی شماره های مشکوک را تشخیص می دهد و اجازه ثبت نام با آن ها را نمی دهد.

در بخش شماره های اختصاصی ما از یک سیم کارت برای فعال سازی هر حساب گوگل استفاده می کنیم.

در بخش های زیر می توانید انواع روش های دور زدن شبکه های اجتماعی را مطالعه کنید، همه این روش ها را پیشنهاد می نمی کنیم و روش هایی مانند تغییر IMEI برای افرادی است که قصد دارند تعداد زیادی شماره (بیشتر از 30 تا) در یک تلفن همراه فعال سازی کنند.

استفاده از پروکس*ی مناسب

از یک پروکـسـ*ـی متناسب با کشوری که شماره را تهیه کرده اید استفاده کنید ما استفاده از Proton V*P*N یا Nord V*P*N را پیشنهاد می کنیم.

استفاده از نسخه وب

درصورتی که از نسخه وب پیام رسان ها یا شبکه های اجتماعی استفاده می کنید از مرورگری غیر از مرورگر پیش فرضتان استفاده کنید اطلاعات شما در کوکی ها ذخیره و به راحتی توسط سایت شناسایی می شوید.

کسانی که قصد دارند تعداد بالایی شماره مجازی تهیه کنند با استفاده از دستور زیر می توانند چند instance از کروم بسازند و هر بار از یکی استفاده کنند (به جای X شماره حسابتان را وارد کنید)

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disable-web-security --disable-gpu --user-data-dir=~/userX

هر بار که می خواهید وارد حساب مشخصی شوید به جای X از شماره آن حساب استفاده کنید.

استفاده از نرم افزار هایی که برنامه را ایزوله می کنند

درصورتی که یکی از گوشی های زیر را دارید حتما از نرم افزار های معرفی شده استفاده کنید.

 • گوشی های Samsung : از نرم افزار پوشه امن(Secure Folder) استفاده کنید.این نرم افزار یکی از بهترین گزینه ها برای قرار دادن حساب دوم شما است. این اپلیکیشن، برنامه را در یک محیط ایزوله شده اجرا می کند و اجازه دسترسی به بخش های دیگر تلفن را نمی دهد.

گوشی های Xiaomi : از نرم افزار SecondSpace استفاده کنید. این اپلیکیشن هم مانند پوشه امن یک محیط ایزوله برای برنامه می سازد.

بقیه گوشی ها : از نرم افزار Parallel Space استفاده کنید – متاسفانه فعلا این نرم افزار از کار افتاده اگر نرم افزار یا روش بهتری می شناسید در بخش کامنت ها معرفی کنید

چند شماره امتحان کنید

تا وقتی که کد را دریافت نکنید پولی از حساب شما کم نمی شود اگر کد را دریافت نکردید به راحتی یک شماره دیگر سفارش دهید و از آن برای فعال سازی استفاده کنید

دقت کنید بهتر است از یک کشور استفاده کنید.

شماره های مجازی روسیه و قزاقستان می توانند گزینه خوبی برای کسانی که بودجه کم تری دارند باشند این شماره ها به صورت مسقیم توسط سایت تهیه می شوند.

تغییر IMEI

این روش مزایا و معایبی دارد که برخی از آن ها اشاره می کنیم (حتما بخش معایب را مطالعه کنید):

مزایا:

 • گوشی شما غیر قابل ردیابی می‌شود و کسی نمی تواند شما را ردیابی کند
 • مانند این است که از یک دستگاه جدید استفاده می کنید.
 • برخی از تلفن های همراه آپدیت های جدید سیستم عامل اندروید را دریافت نمی کنند با تغییر IMEI می توانید جدید ترین بروزرسانی ها را در تلفن همراه خود نصب کنید.
 • اگر گوشی شما با اخطار (IMEI نامعتبر) مواجه است میتوانید با تغییر آن به حل این مشکل کمک کنید و برای همیشه به این اخطار خاتمه دهید.

معایب :

 • سامانه همتا تلفن شما مشکل پیدا می کند و دیگر تلفن شما ریجستر نیست پس فقط در تبلت ها یا تلفن هایی که قصد ندارید از سیم کارت واقعی استفاده کنید از این روش استفاده کنید.
 • با توجه به کشوری که در آن زندگی می کنید ممکن است این کار غیر قانونی باشد(در ایران از این روش برای دور زدن سامانه همتا و استفاده از گوشی های دزدی استفاده می شود پس غیر قانونی است) و مشکلات حقوقی برای شما ایجاد کند
 • گارانتی تلفن شما ازبین می رود
 • اگر این کار به درستی انجام نشود میتواند به دستگاه شما آسیب جدی وارد کند و دستگاه شما به درستی کار نکند!

تغییر IMEI در گوشی های روت شده

اگر از گوشی های روت شده استفاده می کنید قبل از اجرای مراحل زیر با استفاده از TWRP از گوشی خود بکاپ تهیه کنید تا درصورتی که به مشکل خوردید به راحتی بتوانید به مراحل قبل بازگردید.

 • درصورتی که گوشی شما روت می باشد از نرم افزار XPOSED IMEI Changer Pro استفاده کنید (دانلود از APKTOPS).
 • درصورتی که از XPOSED Framework استفاده نمی کنید از نرم افزار Mobileuncle Tools App استفاده کنید و مطابق تصاویر زیر از IMEI گوشی خود یک بکاپ بگیرید و سپس آن را تغییر دهید.
تغییر IMEI

تغییر IMEI در گوشی های روت نشده

 • ابتدا از گوشی خود بکاپ تهیه کنید (دانلود از Farsroid).
 • وارد تنظیمات تلفن همراه خود شوید
 • وارد بخش Backup & Reset شوید
 • تلفن همراه خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید
 • پس از بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه تلفن شما یک IMEI جدید دریافت می کند

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فوتر سایت

سایدبار کشویی